canlı radyo dinle

Trt 1 Canlı izle
Tv Kanalı Açılmıyorsa Buradan Deneyiniz.Google Adsense ReklamlarıTrt 1 Televizyonu hakkında bilgiler


Tam Adı Türkiye Radyo Ve Televizyon Kurumu 1
Sahibi - Devlet
Merkez Tepebaşı, Ankara
Ülkesi Türkiye Cumhuriyeti
Kuruluş 1 Mayıs, 1964
Yan Kuruluşlar TRT 2,TRT 3,TRT 4,TRT Int, TRT Türk,TRT GAP,Trt çoçuk Radyo 1,TRT FM, Radyo 3,Radyo 4, Türkiye'nin Sesi Radyosu, Turizm Radyosu
Slogan Türkiye'nin Bir Numaralı Kanalı.


Trt 1 Türkiye'nin ençok izlenen tv kanallarından bir tanesi, ÇEşitli kaynaklardan oluşturduğumuz kanal profili ile televizyon kanalını siz değerli ziyaretçilerimize tanıtacağız.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Türkiye'nin kamu yayıncılığı yapmakla görevli tek kuruluşudur.1 Mayıs 1964 günü çıkan TRT yasasıyla kuruldu.1990'ların başında ilk özel televizyon kanalı ve özel radyo kanalı yayına başlayana dek Türkiye'de radyo - televizyon yayıncılığı yapan tek kurum olarak hizmet verdi.

Türkiye'de televizyon ve radyo yayıncılığı konusunda ilk örnekleri oluşturdu. Günümüzde, 24 saat 7 ayrı kanaldan televizyon yayını gerçekleştirmekte, ek olarak GAP TV alanında da Güneydoğu illerine özel yayın yapmaktadır.. Radyo yayıncılığı olarak 6 ayrı kanaldan izleyicilerine ulaşmakta, yine 27 ayrı dilde dış ülkelerdeki izleyicilerine yönelmektedir.

Günümüzde, Türkiye'de yayın kuruluşları arasında en büyük haber oluşumuna sahiptir. TRT, günlük ortalama 11 saatlik haber ve haber program yayını yapmaktadır. Bunun yanı sıra oluşturduğu dizi film, belgesel, drama ve televizyon yapımları ile dünyanın sayılı yayın kuruluşları arasında yer almaktadır. İleri ölçüde yetişmiş yayıncı ve yapımcı kapasitesi ile özel yayın kuruluşlarını da desteklemiştir. Yetiştirdiği sayısız ses sanatçısı ile Türk müziğine de katkıda bulunduğuna inanılmaktadır.

Trt 1 Dizileri

Doludizgin Yıllar
Sürgün Hayatlar
Süper Babaanne
Mert ile Gert
Yıldız Geçidi Atlantis
Düşlerimin Prensi
Yeni Evli
Süper babaanne

Trt 1 Spor Programları

Stadyum
Telelig

Trt 1 Eğlence Programları

Gökkuşağı
Çifte Kavrulmuş
Sayısal Gece
Boyalı Direk
Komedi Dükkanı


Kaynak: Vikipedi, özgür ansiklopedi - www.trt.net

TRT 1 izle

arkadaş