canlı radyo dinle

Trt 1 Canlı izle
 • Açılmıyorsa buradan deneyiniz. • Trt 1 Televizyonu hakkında bilgiler


  Tam Adı Türkiye Radyo Ve Televizyon Kurumu 1
  Sahibi - Devlet
  Merkez Tepebaşı, Ankara
  Ülkesi Türkiye Cumhuriyeti
  Kuruluş 1 Mayıs, 1964
  Yan Kuruluşlar TRT 2,TRT 3,TRT 4,TRT Int, TRT Türk,TRT GAP,Trt çoçuk Radyo 1,TRT FM, Radyo 3,Radyo 4, Türkiye'nin Sesi Radyosu, Turizm Radyosu
  Slogan Türkiye'nin Bir Numaralı Kanalı.


  Trt 1 Türkiye'nin ençok izlenen tv kanallarından bir tanesi, ÇEşitli kaynaklardan oluşturduğumuz kanal profili ile televizyon kanalını siz değerli ziyaretçilerimize tanıtacağız.

  Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Türkiye'nin kamu yayıncılığı yapmakla görevli tek kuruluşudur.1 Mayıs 1964 günü çıkan TRT yasasıyla kuruldu.1990'ların başında ilk özel televizyon kanalı ve özel radyo kanalı yayına başlayana dek Türkiye'de radyo - televizyon yayıncılığı yapan tek kurum olarak hizmet verdi.

  Türkiye'de televizyon ve radyo yayıncılığı konusunda ilk örnekleri oluşturdu. Günümüzde, 24 saat 7 ayrı kanaldan televizyon yayını gerçekleştirmekte, ek olarak GAP TV alanında da Güneydoğu illerine özel yayın yapmaktadır.. Radyo yayıncılığı olarak 6 ayrı kanaldan izleyicilerine ulaşmakta, yine 27 ayrı dilde dış ülkelerdeki izleyicilerine yönelmektedir.

  Günümüzde, Türkiye'de yayın kuruluşları arasında en büyük haber oluşumuna sahiptir. TRT, günlük ortalama 11 saatlik haber ve haber program yayını yapmaktadır. Bunun yanı sıra oluşturduğu dizi film, belgesel, drama ve televizyon yapımları ile dünyanın sayılı yayın kuruluşları arasında yer almaktadır. İleri ölçüde yetişmiş yayıncı ve yapımcı kapasitesi ile özel yayın kuruluşlarını da desteklemiştir. Yetiştirdiği sayısız ses sanatçısı ile Türk müziğine de katkıda bulunduğuna inanılmaktadır.

  Trt 1 Dizileri

  Doludizgin Yıllar
  Sürgün Hayatlar
  Süper Babaanne
  Mert ile Gert
  Yıldız Geçidi Atlantis
  Düşlerimin Prensi
  Yeni Evli
  Süper babaanne

  Trt 1 Spor Programları

  Stadyum
  Telelig

  Trt 1 Eğlence Programları

  Gökkuşağı
  Çifte Kavrulmuş
  Sayısal Gece
  Boyalı Direk
  Komedi Dükkanı


  Kaynak: Vikipedi, özgür ansiklopedi - www.trt.net

  TRT 1 izle