canlı radyo dinle

SAMANYOLU TV Canlı izle
 • Açılmıyorsa buradan deneyiniz. • SAMANYOLU TV hakkında bilgiler


  Kuruluş 13 Ocak 1993 Çarşamba
  Yer Çamlıca, İstanbul, Türkiye
  Önemli şahıslar Kemal Gülen
  Oktay Aymelek
  Cengiz Toraman
  Mürşid Bağ
  Necla Nazır
  Ozan Çobanoğlu
  Yan kuruluş Mehtap TV, Samanyolu Haber TV, Yumurcak TV, Ebru TV, Samanyolu US, Samanyolu Avrupa TV,
  Sahibi Samanyolu Yayıncılık A.Ş.
  Slogan Türkiye'nin kanalı


  Stv Türkiye'nin ençok izlenen tv kanallarından bir tanesi, ÇEşitli kaynaklardan oluşturduğumuz kanal profili ile televizyon kanalını siz değerli ziyaretçilerimize tanıtacağız.

  Samanyolu Televizyonu, 13 Ocak 1993 yılında yayın hayatına başlamış ve Türkiye'nin ilk özel olarak yayın yapan ulusal kanallarından biri.

  Samanyolu TV, ilk olarak 25 Eylül 1996 yılında Türksat 1-C uydusunun hizmete girmesiyle Orta Asya Türk Cumhuriyetlerine yayınlarını ulaştırdı. 17 Haziran 1999’da ise Eutelsat-2 uydusu ile Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerine ulaştı. 11 Ocak 2000’de Hazar Denizi çevresinde ve Azerbaycan’da kendi stüdyolarında Hazar TV ile yayına başladı. 27 Kasım 2000’de Samanyolu TV'nin yayınları, Amerika kıtasına ulaştı. 1 Mayıs 2004 itibariyle Samanyolu TV, Türksat 2A uydusundan digital olarak yayınlarını sunmaktadır.


  Yayın Konusu

  Samanyolu Televizyonu daha çok islam ve kültürel konuları işlemesi ile bilinir. D-Smart, Digiturk, Türksat ve normal anten üzerinden yayın yapmaktadır. Televizyon kanalının şuan da ABD'de olan eski vaiz Fethullah Gülen'e yakınlığı ile bilinmektedir[1]. Samanyolu Televizyonu'nun ingilizce olarak yayın yapan kanalı Ebru TV, ABD ve Kanada üzerinde yayın yapmaktadır.

  Samanyolu Yayın Grubu'nun toplamda 8 televizyon kanalı, 3 radyo kanalı bulunmaktadır. Televizyon kanalları şu şekildedir; Kültür ve din üzerine yayın yapan Mehtap TV, habercilik ve kültür üzerine yayın yapan Samanyolu Haber TV, ingilizce yayın yapan Ebru TV, çocuklar için Yumurcak TV ve genel bir içerik üzerine yayın yapan Samanyolu Avrupa TV, Samanyolu US ve Samanyolu TV kanallarından oluşmaktadır.

  Samanyolu TV'nin , 1999 yıllarında gizemli ve sırlı olayları anlatan Sır Kapısı programı ile bilinirliği artmış ve Türkiye'nin gündemine oturmuştur. Sır Kapısı daha sonra Sırlar Dünyası ismini alarak devam etmiş ve 2006 yılında yayından kaldırılmıştır.

  2007 yılında başlayan Hakkını Helal Et adlı dizisi bazı kesimler tarafından Amerikan komedi dizisi olan My Name is Earl'nin çalıntısı olarak iddia edilmiştir. Hakkını Helal Et dizisinin yapımcısı Melih Sezgin bu dizide karakterin ve senaryonun Fudayl bin İyaz'ın hayatı ile oluşturulduğunu söylemiş, hiç bir şekilde çalıntı olmadığını belirtmiştir [2].

  2008 yılına geldiğinde ise Türkiye'nin Güneydoğu bölgesinde görev yapan bir doktorun hayatının anlatıldığı Tek Türkiye adlı dizisi ile reytinglerde ön plana çıkmaya başlamıştır. Tüm izleyici grubunda her Perşembe günleri ilk 5 içinde yer alarak Samanyolu TV'nin en çok izlenen programı olmuştur [3] .


  Stv dizileri


  Beşinci Boyut
  Tek Türkiye
  Kollama
  Doğruluk Ekseni
  Kendi Okulumuza Doğru
  İyilik Kervanı

  Eski dizileri

  Şubat Soğuğu
  Mavi Rüya
  Yusuf Yüzlü
  Yağmurdan Sonra
  Sır Kapısı
  Sırlar Dünyası
  Tarık ve Diğerleri
  Bizim Aile
  Sevgi Ana
  Hekimoğlu
  Yeşeren Düşler
  Büyük Buluşma
  Hakkını Helal Et

  Stv Programları

  Pazar Sohbeti
  Ayna
  Hayat Dersi
  Yeşil Elma
  Hatm-i Şerif
  İnancın Gölgesinde
  Kimse Yok Mu
  Spor Zamanı
  Sporda Bugün
  Çocuk Kuşağı
  Boşanmak İstemiyorum
  Ölümsüz Kahramanlar
  Gecenin Bereketi
  Iftar Zamani  Kaynak: Vikipedi, özgür ansiklopedi - www.samanyolu.tv

  STV izle