canlı radyo dinle

SAMANYOLU TV Canlı izle
Tv Kanalı Açılmıyorsa Buradan Deneyiniz.Google Adsense ReklamlarıSAMANYOLU TV hakkında bilgiler


Kuruluş 13 Ocak 1993 Çarşamba
Yer Çamlıca, İstanbul, Türkiye
Önemli şahıslar Kemal Gülen
Oktay Aymelek
Cengiz Toraman
Mürşid Bağ
Necla Nazır
Ozan Çobanoğlu
Yan kuruluş Mehtap TV, Samanyolu Haber TV, Yumurcak TV, Ebru TV, Samanyolu US, Samanyolu Avrupa TV,
Sahibi Samanyolu Yayıncılık A.Ş.
Slogan Türkiye'nin kanalı


Stv Türkiye'nin ençok izlenen tv kanallarından bir tanesi, ÇEşitli kaynaklardan oluşturduğumuz kanal profili ile televizyon kanalını siz değerli ziyaretçilerimize tanıtacağız.

Samanyolu Televizyonu, 13 Ocak 1993 yılında yayın hayatına başlamış ve Türkiye'nin ilk özel olarak yayın yapan ulusal kanallarından biri.

Samanyolu TV, ilk olarak 25 Eylül 1996 yılında Türksat 1-C uydusunun hizmete girmesiyle Orta Asya Türk Cumhuriyetlerine yayınlarını ulaştırdı. 17 Haziran 1999’da ise Eutelsat-2 uydusu ile Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerine ulaştı. 11 Ocak 2000’de Hazar Denizi çevresinde ve Azerbaycan’da kendi stüdyolarında Hazar TV ile yayına başladı. 27 Kasım 2000’de Samanyolu TV'nin yayınları, Amerika kıtasına ulaştı. 1 Mayıs 2004 itibariyle Samanyolu TV, Türksat 2A uydusundan digital olarak yayınlarını sunmaktadır.


Yayın Konusu

Samanyolu Televizyonu daha çok islam ve kültürel konuları işlemesi ile bilinir. D-Smart, Digiturk, Türksat ve normal anten üzerinden yayın yapmaktadır. Televizyon kanalının şuan da ABD'de olan eski vaiz Fethullah Gülen'e yakınlığı ile bilinmektedir[1]. Samanyolu Televizyonu'nun ingilizce olarak yayın yapan kanalı Ebru TV, ABD ve Kanada üzerinde yayın yapmaktadır.

Samanyolu Yayın Grubu'nun toplamda 8 televizyon kanalı, 3 radyo kanalı bulunmaktadır. Televizyon kanalları şu şekildedir; Kültür ve din üzerine yayın yapan Mehtap TV, habercilik ve kültür üzerine yayın yapan Samanyolu Haber TV, ingilizce yayın yapan Ebru TV, çocuklar için Yumurcak TV ve genel bir içerik üzerine yayın yapan Samanyolu Avrupa TV, Samanyolu US ve Samanyolu TV kanallarından oluşmaktadır.

Samanyolu TV'nin , 1999 yıllarında gizemli ve sırlı olayları anlatan Sır Kapısı programı ile bilinirliği artmış ve Türkiye'nin gündemine oturmuştur. Sır Kapısı daha sonra Sırlar Dünyası ismini alarak devam etmiş ve 2006 yılında yayından kaldırılmıştır.

2007 yılında başlayan Hakkını Helal Et adlı dizisi bazı kesimler tarafından Amerikan komedi dizisi olan My Name is Earl'nin çalıntısı olarak iddia edilmiştir. Hakkını Helal Et dizisinin yapımcısı Melih Sezgin bu dizide karakterin ve senaryonun Fudayl bin İyaz'ın hayatı ile oluşturulduğunu söylemiş, hiç bir şekilde çalıntı olmadığını belirtmiştir [2].

2008 yılına geldiğinde ise Türkiye'nin Güneydoğu bölgesinde görev yapan bir doktorun hayatının anlatıldığı Tek Türkiye adlı dizisi ile reytinglerde ön plana çıkmaya başlamıştır. Tüm izleyici grubunda her Perşembe günleri ilk 5 içinde yer alarak Samanyolu TV'nin en çok izlenen programı olmuştur [3] .


Stv dizileri


Beşinci Boyut
Tek Türkiye
Kollama
Doğruluk Ekseni
Kendi Okulumuza Doğru
İyilik Kervanı

Eski dizileri

Şubat Soğuğu
Mavi Rüya
Yusuf Yüzlü
Yağmurdan Sonra
Sır Kapısı
Sırlar Dünyası
Tarık ve Diğerleri
Bizim Aile
Sevgi Ana
Hekimoğlu
Yeşeren Düşler
Büyük Buluşma
Hakkını Helal Et

Stv Programları

Pazar Sohbeti
Ayna
Hayat Dersi
Yeşil Elma
Hatm-i Şerif
İnancın Gölgesinde
Kimse Yok Mu
Spor Zamanı
Sporda Bugün
Çocuk Kuşağı
Boşanmak İstemiyorum
Ölümsüz Kahramanlar
Gecenin Bereketi
Iftar ZamaniKaynak: Vikipedi, özgür ansiklopedi - www.samanyolu.tv

STV izle

arkadaş