canlı radyo dinle

Show tv Canlı izleYükleniyor...

 • Açılmıyorsa buradan deneyiniz. • Show tv hakkında bilgiler

  Açılış 1 Mart 1991 (Fransa yayını)
  1 Mart 1992 (Türkiye yayını)
  Kanal Ağı Çukurova Holding
  Sahibi Erol Aksoy (1991-1999)
  Mehmet Emin Karamehmet (1999-günümüz)
  Yayın formatı 4:3
  Slogan Başka bir alem! (Mart 1991)
  Türkiye'nin ekranı (Eylül 1992)
  Esas Show bu Show! (Ekim 2002)
  Show'da kalın, Show'u kaçırmayın! (Mayıs 2005)
  Show'da hayat var! (Temmuz 2007)
  Sende Sende Show'la (Ağustos 2009)
  Ülke Türkiye
  Dil Türkçe
  Yayın alanı Türkiye
  Şirket binası İstanbul
  Kardeş kanallar Cine5 (1993 - 1999)
  Maxi TV (1997 - 1999)
  Supersport (1997-1999)
  Sky Türk
  Show Max
  Show Plus
  Show Türk
  Lig TV
  Spormax
  Website ShowTV.com.tr


  Show tv Türkiye'nin ençok izlenen tv kanallarından bir tanesi fakat Avrupa yayın ve reklamlarındaki kalitesizlikten dolayı avrupadaki Türklerden bir hayli eleştiri alan bir kanal. Çeşitli kaynaklardan oluşturduğumuz kanal profili ile televizyon kanalını siz değerli ziyaretçilerimize tanıtacağız.

  Çukurova Holding bünyesinde yayın yapan Türkiye Cumhuriyeti'nin en çok izlenen televizyon kanalllarından biridir. Show TV'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet, Genel Müdürü ise Saner Ayar'dır.

  Show TV, 1 Mart 1992 yılında Erol Aksoy ve Haldun Simavi tarafından kurulmuştur. Show TV, Yayına İyi Eğlenceler! sloganıyla Fransa üzerinden başlamıştı(Show Radyo'yla beraber). Yayına başladığı dönemde haberler verilmemişti. Aylar sonra haber bülteni ilk kez Gülgün Feyman tarafından 9 Kasım 1992'de verildi.

  Show tv ayrıca geçtiğimiz yıllarda Show Plus, Show Max, gibi tematik kanallar kurarak izleyici grubunu genişletmeye yönelmiştir.

  Show tv , ayrıca pek çok dünyaca ünlü diziyi`; ilk kez Türkiye Cumhuriyeti ile tanıştırmıştır. Bunlar arasında, S.W.A.T., The Master, Acemiler, Av Peşinde, Hayat Ağacı-Generations, T.J. Hooker, Booker, Roseanne, Harika Yıllar, Cagney & Lacey, Superboy, Tequila & Bonetti, Doktor Doggie Howser, The Simpsons, Power Rangers, İlk Öpücük, Bel-Air'in Yeni Prensi, Evimiz Hollywood'da, Dream On, Genç Indiana Jones, Seinfeld ve Gecenin Sıcağında TV Dizisi ve Friends'i Sayabiliriz. ayrıca, Kaçak, Aşk Gemisi,Alacakaranlık Kuşağı,Battlestar Galactica ve Dallas gibi TRT dönemi dizilerin tekrar gösterimleri yapılmıştır. Çarkıfelek, Sıcağı Sıcağına, Arena, Teke Tek, Ateş Hattı gibi programlar, Show TV ile özdeşleşmiş ve büyük bir kitle tarafından sevilmiştir. Show TV'nin en prestijli ekran yüzleri ise Ali Kırca, Acun Ilıcalı, Necati Şaşmaz ve Serap Ezgü dür. Ali Kırca 1 Ocak 2008'den itibaren Show TV ana haber bültenini sunmaya başladı.


  Show tv hakkında bilgiler
  Show tv Türkiye'nin ençok izlenen tv kanallarından bir tanesi fakat Avrupa yayın ve reklamlarındaki kalitesizlikten dolayı avrupadaki Türklerden bir hayli eleştiri alan bir kanal. Çeşitli kaynaklardan oluşturduğumuz kanal profili ile televizyon kanalını siz değerli ziyaretçilerimize tanıtacağız.

  Çukurova Holding bünyesinde yayın yapan Türkiye Cumhuriyeti'nin en çok izlenen televizyon kanalllarından biridir. Show TV'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet, Genel Müdürü ise Saner Ayar'dır.

  Show TV, 1 Mart 1992 yılında Erol Aksoy ve Haldun Simavi tarafından kurulmuştur. Show TV, Yayına İyi Eğlenceler! sloganıyla Fransa üzerinden başlamıştı(Show Radyo'yla beraber). Yayına başladığı dönemde haberler verilmemişti. Aylar sonra haber bülteni ilk kez Gülgün Feyman tarafından 9 Kasım 1992'de verildi.

  Show TV ayrıca geçtiğimiz yıllarda Show Plus, Show Max, gibi tematik kanallar kurarak izleyici grubunu genişletmeye yönelmiştir.

  Show TV, ayrıca pek çok dünyaca ünlü diziyi`; ilk kez Türkiye Cumhuriyeti ile tanıştırmıştır. Bunlar arasında, S.W.A.T., The Master, Acemiler, Av Peşinde, Hayat Ağacı-Generations, T.J. Hooker, Booker, Roseanne, Harika Yıllar, Cagney & Lacey, Superboy, Tequila & Bonetti, Doktor Doggie Howser, The Simpsons, Power Rangers, İlk Öpücük, Bel-Air'in Yeni Prensi, Evimiz Hollywood'da, Dream On, Genç Indiana Jones, Seinfeld ve Gecenin Sıcağında TV Dizisi ve Friends'i Sayabiliriz. ayrıca, Kaçak, Aşk Gemisi,Alacakaranlık Kuşağı,Battlestar Galactica ve Dallas gibi TRT dönemi dizilerin tekrar gösterimleri yapılmıştır. Çarkıfelek, Sıcağı Sıcağına, Arena, Teke Tek, Ateş Hattı gibi programlar, Show TV ile özdeşleşmiş ve büyük bir kitle tarafından sevilmiştir. Show TV'nin en prestijli ekran yüzleri ise Ali Kırca, Acun Ilıcalı, Necati Şaşmaz ve Serap Ezgü dür. Ali Kırca 1 Ocak 2008'den itibaren Show TV ana haber bültenini sunmaya başladı.  Show TV, Show Radyo ile birlikte, 1 Mart 1991'de Erol Aksoy ve Haldun Simavi tarafından Fransa'da kurulmuş ve yayınına Başka Bir Alem! sloganıyla bu ülke üzerinden başlamıştır.

  1 Mart 1992 tarihinde de Türkiye'de yayın hayatına başlamıştır.

  Yayına başladığı ilk dönemlerde yayınlanmayan "Ana Haber Bülteni", aylar sonra ilk kez Jülide Ateş tarafından 2 Mart 1992'de sunulmaya başlanmıştır.

  Kanal, Mart 1992'de Türkiye'ye de yayın yapmaya başlayınca, gerçek bir yayıncılık anlayışına girmiştir.

  Kanalın ilk genel müdürü Güneri Civaoğlu'ydu. "Ana Haber Bülteni"ni kanalın ilk dönemlerinde Gülgün Feyman,

  1996 ve 2002 yılları arasında da Reha Muhtar sunmuş, Reha Muhtar bu sayede dönemin Show TV'sinin en bilindik simalarından biri haline gelmiştir.

  90'larda Arena adıyla yayınladıkları en iyi haber programının yayınlandığı tartışma programıyla büyük beğeni kazanan Show TV, yine 90'ların başında "kırmızı nokta" uygulamasıyla gece yarısı yayınlanan Tutti Frutti gibi programlarla erotik yayın yapmıştır.

  Bu erotik yayın daha sonradan RTÜK aracılığıyla kaldırılmış ve kaldırıldığı ilk aylarda, gece teletekst yayını ve ünlü yabancı dizilerin yayını yapılmıştır.

  Show TV, yine 90'lı yıllarda Simpsonlar, Seinfeld, Sıkı Dostlar (Friends) , Dallas, Battlestar Galactica, Yalan Rüzgârı (The Young and the Restless), Roseanne ve S.W.A.T. gibi pek çok yabancı dizinin tekrar bölümlerini gündüz ve geceyarısı kuşaklarında yayınlamıştır.

  Show TV; TRT ve Star TV'den sonra yayınladığı Bizimkiler, Sıdıka, Deli Yürek, Dadı, Örümcek, Şehnaz Tango, Küçük İbo, Zehirli Çiçek, Sırılsıklam, Canısı, Haşlama Taşlama, Bu Sevda Bitmez, Hemşerim, Ayşecik, ve Tatlı Hayat gibi yerli dizileriyle de büyük seyirci kitlesine sahip olmuştur.  Yarışma programlarında çığır açan Biri Bizi Gözetliyor'un 2000 yılında yayınlanan ilk sezonu Show TV'ye çok büyük reyting sağlamıştır.

  Show TV ilk logosuyla, 90'lı yıllarda Türk insanının yaşamında önemli bir unsur olmuştur.

  Belgesel, müzik, sinema gibi yayınladıkları programların başlangıçlarındaki jenerikleriyle ve "O" harfinin içindeki renginin ve harfin şeklinin değişimiyle de akılda kalıcı kanallardan biri haline gelmiştir.

  1 Ekim 2002 tarihinde Show TV, SHOW sözcüğünün "O" harfinin, gökkuşağı renklerindeki 12 yapraklı bir çiçeğin tam merkezinde bulunduğu yeni logosu ve yeni Esas Show bu Show! sloganıyla yeni yayın dönemine başlamıştır.

  Kanalın bu yeni döneminde Acun Ilıcalı, Serap Ezgü, Magic Necmi, Çağla Şikel ve Alişan gibi isimler bu döneminin bilinen simalarından olmuşlardır. Serap Ezgü İle Biz Bize, Deryalı Günler gibi programlar da gündüz kuşağının izlenen programlarından olmuştur. Acun Firarda, kanalın 2000'lerde yayınlanan önemli gezi programlarından olmuştur.

  Ekmek Teknesi, Tatlı Hayat, Hayat Bilgisi, Cennet Mahallesi, Dadı ve Doktorlar gibi beğenilen diziler başta olmak üzere günümüze dek toplam 93 yerli ve 9 yabancı dizi yayınlayan Show TV, en çok farklı dizi yayınlamış Türk televizyon kanalıdır.

  2003 - 2005 yıllarında yayınlanan Kurtlar Vadisi ile devam dizileri; yalnızca 2 bölüm yayınlanan Kurtlar Vadisi Terör (2007) ve yine 2007-2009 yılları arasında Show TV'de yayınlanıp günümüzde Star TV'de yoluna devam eden Kurtlar Vadisi Pusu dizileri; çok büyük izlenme oranları almaya başlamış ve mafya/silah içeren diziler modasını başlatmışlar, ancak diziler yüzünden RTÜK tarafından kanala pek çok yasaklama getirilmiştir.

  Survivor Türkiye-Yunanistan, Fear Factor (Türkiye), Şarkı Söylemek Lazım, Buzda Dans ve Var Mısın Yok Musun?, Yemekteyiz gibi yabancı ve Gelinim Olur Musun? tarzı yerli menşeîli Show TV yarışmaları, çok izlenmelerinin yanı sıra Türk televizyonculuğunda yeni bir sayfa açarak yarışma furyası dönemini başlatmışlardır.

  Show TV, aynı zamanda 25 yarışma ile en çok sayıda farklı yarışma programı yayınlamış Türk televizyon kanalıdır.

  29 Eylül 2004 tarihinde Avrupa'daki Türklere yönelik yayın yapan Show Türk açılmıştır.

  atv'nin el değiştirmesinden sonra kanalın yeni sahipleri ile uyum sorunu yaşayabileceklerini düşünen Ali Kırca ve diğer atv Haber çalışanlarının birçoğu, 31 Aralık 2007 tarihinde Show TV ile anlaşmışlar ve her zaman olduğu gibi "Show TV Ana Haber Bülteni"ni hafta içleri Ali Kırca, hafta sonları ise Korcan Karar sunmaktadırlar. "Show TV Ana Haber Bülteni"nden sonra yayınlanan "Spor Sayfası" programını Hafta içleri Melih Gümüşbıçak, Hafta sonları Merve Toy, Ebru Gürsoy ve Birsu Eren sunmaktadır. Siyaset Meydanı programını her Pazartesi gecesi Ali Kırca sunmaktadırlar. Show TV'nin seslendirme sanatçısı Hamit Özsaraç'tır.  Show TV Ana Haber Sunucuları  Show TV Ana Haber'i sırasıyla hafta içleri;

  Jülide Ateş (2 Mart 1992-8 Kasım 1992)
  Gülgün Feyman (9 Kasım 1992-31 Mart 1996)
  Reha Muhtar (1 Nisan 1996-14 Temmuz 2002)
  Defne Samyeli (15 Temmuz 2002-28 Aralık 2007)
  Ali Kırca (1 Ocak 2008-günümüz)


  hafta sonları ise;

  Deniz Arman (2 Mart 1992-31 Mart 1996)
  Hamit Özsaraç (1 Nisan 1996-30 Aralık 2007)
  Korcan Karar (1 Ocak 2008-günümüz)


  Yazın da;

  Serhan Başbahçıvan (15 Temmuz 2002-31 Aralık 2007)
  Tuba Atav (1 Ocak 2008-günümüz) sunmuştur.


  Müdürü de;

  Ufuk Güldemir (2 Mart 1992-31 Mart 1996)
  Reha Muhtar (1 Nisan 1996-14 Temmuz 2002)
  Tuncay Özkan (15 Temmuz 2002-30 Aralık 2007)
  Ali Kırca (1 Ocak 2008-günümüz) çalışmıştır.  Show tv Spor Sayfası Sunucuları
  Gökhan Telkenar, Ercan Taner ve Öztürk Pekin (1 Mart 1992-1 Eylül 1996)
  Melih Gümüşbıçak, Orhan Şengürbüz, Ercan Taner, Öztürk Pekin ve Melih Şendil (2 Eylül 1996-29 Şubat 2004)
  Melih Gümüşbıçak, Orhan Şengürbüz ve Değer Soysal (1 Mart 2004-17 Temmuz 2009)
  Melih Gümüşbıçak ve Değer Soysal (17 Temmuz 2009-31 Aralık 2009)
  Melih Gümüşbıçak, Önay Seylan, Gökçe Bingöl ve Değer Soysal (1 Ocak 2010-17 Ekim 2010)
  Melih Gümüşbıçak, Birsu Eren, Merve Toy ve Ebru Gürsoy (18 Ekim 2010-Günümüz)  Show tv dizileri  Dudaktan Kalbe
  Gece Sesleri
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Melekler Korusun  Show tv Arşivde ki diziler,
  Cennet Mahallesi
  Pars Narkoterör
  Ezo Gelin
  Doktorlar
  Pusat
  Fikrimin İnce Gülü
  Kuzey Rüzgarı
  Sınıf
  Acı Hayat
  Hepsi Bir
  Son Tercih
  Nazlı Yarim
  Emret Komutanım
  Tatlı Hayat
  Ekmek Teknesi
  Hayat Bilgisi
  Deli Yürek
  Kızlar Yurdu
  Yanık Koza
  Kadın İsterse
  Hacı
  Yağmur Zamanı
  Sıdıka
  Çat Kapı
  Dadı
  Karamel
  En İyi Arkadaşım
  Adak
  Sahte Prenses
  Gurbet Kadını
  Sevda Çiçeği
  Gülpare
  Kara Duvak
  Yaralı Yürek
  Davetsiz Misafir
  Yarım Elma


  Show TV UYDU/Yayın Frekansları
  İzlenebilirlik

  Karasal
  Karasal yayın VHF 12

  Show tv Uydu
  Türksat 3A 11963 H 5925 3/4
  Digiturk 22. kanal
  D-Smart 23. kanal
  DFH Network 2. kanal

  Show tv Kablo
  Kablo TV S 8
  Teledünya 23. kanal
  naxoo (Switzerland) 298. kanal

  Show tv Uydu Radyosu
  Türksat 3A 12592 H 8888 3/4
  D-Smart 512. kanal

  Show tv ADSL ile IPTV
  Tivibu 5. kanal


  Show tv izle  Show TV izle