Haber

Reytingleri alt üst eden dizi hangisi oldu

By  | 

Yeni yayın döneminin başlamasıyla birlikte reyting savaşları da kızıştı. Kanallar arasında ki reyting savaşları çok kaliteli yapımların ortaya çıkmasına zemin hazırladı. Bu yapımlarda izleyiciyi doğal olarak televizyon ekranlarına kilitledi.

Kanallar arasın ki çekişmenin galipleri de, reyting sonuçlarıyla birlikte bir bir ortaya çıkmaya başladı. Haftanın 7 gününü baz alacak olursak, her gün için izleyiciyi ekran karşısına kilitleyen bir dizi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Geçtiğimiz haftanın liderleri hakkında şimdi sizlere biraz bilgi vermek istiyoruz.

Star TV de yayınlanan Söz, Pazartesi akşamlarının tartışmasız lideri olmayı başardı. Dizide işlenen asker ve terör konusu, Türkiye’nin gerçeklerini öyle güzel yansıtıyor ki kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine ulaşmasına olanak sağladı. Söz’ü reyting savaşında pazartesi akşamları zorlayan 2 güzel yapım daha bulunmakta. Bunlar; Show TV‘ de yayınlanan Çukur ve ATV de yayınlanan Kırgın Çiçekler dizileri…

Eski yapımlardan olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisi de Salı günlerinin lideri. ATV’ de yayınlanan bu dizi bir mafya ailesinin yaşadıklarını gözler önüne seriyor.

Çarşamba akşamlarına gelecek olursak, tüm haftanın lideri olan TRT 1′ in kaliteli yapımı Diriliş Ertuğrul dizisi karşınıza çıkacaktır. Bu sezon yayınlanan dizilerin içinde en çok izleyici kitlesine ulaşan dizide Ertuğrul Gazi dönemi, tarihe ışık tutularak tüm yalınlığıyla anlatılmaktadır.

Perşembe gününe gelecek olursak, ikinci sezonunu yine reyting rekorları kırarak sürdüren Kanal D’ nın sevilen dizisi Vatanım Sensin dizisi açık ara farkla liderlik koltuğunda oturmakta.

Cuma akşamları yine TRT 1‘ de yayınlanan çok kaliteli bir yapım karşımıza çıkmakta. Payitaht Abdülhamit, dönem dizisi olan Abdülhamit yayınlandığı ilk günden itibaren zirvede ki yerini almıştır.

Cumartesi günü farklı hikayesi ile Star TV’ de yer alan Fazilet Hanım ve Kızları zirveyi kimseye bırakmamakta.

Pazar günü çok fazla reytingli diziler yayınlanmasa da, yayınlanan diziler içinde en çok izleyici kitlesine ulaşan dizi Star TV’ de yayınlanan Dolunay dizisidir.

Geçtiğimiz haftanın AB reyting sonuçlarına bakacak olursak; 17.33 izlenme oranıyla Diriliş Ertuğrul yine tek başına zirvede ki yerini aldı. 2. Sırayı da Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisi aldı. Dizi savaşlarında kim lider, kim düşüşte hepsini haftalık yayınlanan diziler ve reytingleri yazımızda bulabilirsiniz.

1 Comment

  1. Cukur Fan

    Aralık 14, 2017 at 1:10 am

    dirilis dizisi her ne kadar reytingleri alt ust etse de cukur dizisi de iyi giris yapti bence.. ve basarisini her gecen hafta katliyor. her kesime hitap eden ve biraz icerde dizisini biraz ezel dizini andiran kareleri barindiriyor. ozellikle vartolu karakteri benim adamim mesela. sive yapmasi, bunu yaparken takindigi tavir seyircinin dusman karakter olsa da onu sevmesini sagliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir