Haber

Kanal A Belirsizliği ve Maduriyetleri

By  | 

Kanal A 1997 yılından günümüze kadar devam ettiği yayın hayatına geçtiğimiz 6 ay önce son vermişti. Çalışanlarını mağdur etmeye devam ettiği söylenen Mobil Canlı Tv Kanalı Bir çok çalışanın hala hakkını alamadığı söylendileri ile çalkalanıyor.

 

2o yılın ardından çalışmalarını bir anda durduran Kanal A hiç bir çalışanın ödemesini halen gerçekleştirmemiş. ve hiç bir ödeyi yapmamıştır.

Termikel Grup’a ait olan Kanal A’nın yönetim kurulu başkanı Akmet Kaya 31 Ekim 2017 tarihinde, Hürriyet’e şu açıklamayı yapmıştı; “Sanayi, ticaret alanında başka işlerimiz var. Kendi işimize gücümüze bakacağız. Televizyon yayıncılığından çıkıyoruz. Makul bir teklif gelirse Kanal A’yı satarız” demiş ve kanalda 80-85 personel bulunduğunu belirterek, “Tüm sosyal haklarını verip, birbirimizle ibralaşıp yollarımızı ayırıyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

Ancak Ahmet Kaya’nın açıklamasının üzerinden 6 ay geçmesine rağmen, hiç bir personele ödeme yapılmadığı öğrenildi.

“İnternet ve Radyo yayın faaliylerimiz devam edecek” o kısımda çalışan personellerin maaşları ödeneğini söyleyen Ahmet Kaya’nın o sözleri de yalan çıktı. Yemek paraları dahi ödenmeyen çalışanlar, noterden ihtar çekerek işten ayrıldılar.

Bu arada Kanal A’yı mahkemeye veren çalışanlar kazandığı dava paraları dahi ödenmedi.

KANAL A KİME SATILDI?

15 Temmuz Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimi sonrası kapatılan Bugün TV’yi satın alan Sancaktar Medya Grubu, geçtiğimiz yıl Kasım ayında yaptığı açıklamayla Kanal A’yı da bünyelerine aldığını duyurmuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir