Haber

Dostlar Mahallesi Yakında Kanal D Ekranlarında

By  | 

Taksicilerin hayatları, yaşam felsefeleri her zaman senaristlere ilham kaynağı olmuştur.  Neden mi? Çünkü sosyolojik olarak, en çok insanla karşılaşan ve insanların sorunlarını çözmeye odaklı iş yapan meslek türüdür. Resul Ertaş’ın kaleme aldığı ve Ayhan Özen’in yönettiği Dostlar Mahallesi dizisi de bir taksici hikayesidir.

Kanal D‘nin yeni yayın dönemi için hazırladığı bu dizi, tam bir aile dizisi olarak ekranlara taşınacaktır. Geçmişte Cennet Mahallesi dizisinde de bir araya gelen Ali Şan ve Çağla Şikel ikilisi, bu dizide de başrolleri paylaşmaktadır. Tıpkı Cennet Mahallesinde olduğu gibi dizinin konsepti yine tüm ailenin izleye bileceği, keyifli ve bir o kadarda eğlenceli bir akşam kuşağı dizisi olarak ekranlara taşınacaktır.

Dizinin başrollerinde; Çağla Şıkel, Alişan, Hande Katipoğlu, Ersin Korkut, İnan Ulaş Torun ve Zeynep Eronat gibi çok ünlü isimler yer almaktadır. Dostlar Mahallesinin konusuna gelecek olursak; hani her mahallede çok sevilen, saygı duyulan bazı ablalar vardır. İşte bu mahallemizde ki ablamızın da Adı Neriman abla ( Zeynep Eronat ). Bu ablamız aynı zamanda Taksi durağının da sahibidir. Durakta ki herkesin ablası ve onları bir arada tutmaya çalışan, sorunlarıyla bire bir ilgilenen abladan çok annelik yapan bir karakterdir.

Neriman’ın bir tane Çağatay ( Ceyhun Ersoy ) adın da oğlu vardır. Oda taksicilik yapmakta ama aynı zamanda oyuncu olma hayalleri olan bir çocuktur. Birde taksi durağının zıt karakterli iki kardeşi var ki onların sahnelerinin çok eğlenceli olacağını şimdiden söyleyebiliriz.  Metin ( Ali Şan ), Çetin ( İnan Ulaş Torun) iki kardeşin farklı kişiliklerinden kaynaklı çok güzel çekişmelerini izleyeceksiniz.  Rus aşkını bir türlü ailesine kabullendiremeyen bir de Selim ( Ersin Korkut) karakteri bulunmakta. Durağın çaycısı Vakur ( Hakan Bulut) ve daha birçok kahramanın yer aldığı tam bir aile dizisi yeni yanın döneminde Kanal D de sizleri bekliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir