canlı radyo dinle

Dost tv Canlı izle
 • Açılmıyorsa buradan deneyiniz. • Dost tv hakkında bilgiler


  Açılış : 3 Mart 2005
  Slogan : Biz Dostuz.
  Ülke : Türkiye
  Şirket binası : Ankara
  Website : DostTV.com  Dost TV, 3 Mart 2005 tarihinde yayına başlayan Uydu lisansına sahip televizyon kanalıdır. Dini içerikli yayınların yanı sıra aile ve çocuk eğitimi üzerine yaptığı eğitim programları dikkat çekmektedir.

  Dost TV geçici ve günübirlik olanı değil, kalıcı ve tüm zamanlarda olanı yansıtmayı amaç edinmiş bir iletişim ortamıdır.

  DOST TV biz dostuz ilkesinden yola çıkmıştır. Varlıkla, insanla, dünyayla ve hakikatle ilişkisini dostluk ilkesiyle belirlemiştir. Adil ve merhametli bir yayıncılığı kılavuz edinmiştir.

  DOST TV tematik televizyonculuğun ülkemizdeki en özgün örneklerinden biridir. Aktüel ve popüler olanın değil; gerçeğin, iyiliğin ve güzelin peşindedir. Popülist ve faydacı hesaplardan uzak bir sevgi ve merhamet ekranı oluşturma çabasındadır. Bu amaçla ulaşım görevlisinden yayın yönetmenine, teknisyeninden programcısına aynı toplumsal ve ahlaki ideale doğru yürümenin sevdasındadır.

  DOST TV DOST FM 'le yayıncılık basarısını ispatlamış bir ekibin mikrofondan ekrana geçiş öyküsüdür. Bu idealle yola çıkna dost kervanı kısa sürede dünyanın dört bir yanına ulaşmış güçlü ve gürbüz bir dostluk yankısı bulmuştur. DOST TV'nin logosu bundan böyle dünyada sağlıklı bir iletişimin, güvenin ve esenliğin simgesi olacaktır.

  DOST TV ekonomik, kişisel ya da kollektif herhangi bir kar amacı gütmez. Bu yüzden, reklam politikası kendisini idame amacıyla sınırlı olacak, DOST TV ekranları zamanımızın tüm değerlerini metalaştıran tüketim kültürüne teslim olmayacaktır.

  DOST TV raiting kaygısı taşımaz. Onun için, tek bir insana bile DOST'ça ulaşabilmek, yeterli bir varlık sebebidir. Bu sebeble kavgacı değil, öğrenmeye ve paylaşmaya dayalı bir dil kullanır. Kötü'yü iletmek yerine iyi olanı anlatır. saldırgan, dışlayıcı, belli bir kişi ya da grubun çıkarlarını kollayan bir yayın dilinden ısrarla kaçınır.

  DOST TV hakikatin tek ama çok biçimli görüntülerine mütevazi bir ayna olmaya, hakikati kendi rengine boyamak yerine, insan fıtratının saflığını konuşturmaya çalışır.

  DOST TV de herşey değeri oranında yansıma bulur. DOST TV ekranları, insanın ;Yaratıcı ile olan bağını pekiştiren, onu ebedi olanın sadık dostluğuna çağıran konulara yer verir. Bu yüzden DOST TV'nin program kategorileri geleneksel TV kategorilerinden çok farklıdır.  Neden Dost tv

  Aya ilk ayak basan insan, aydaki ilk adımını attığında, "Bu; bir insan için küçük, ama insanlık için büyük bir adım." demişti. Seneler ve seneler boyu insanlar, insanlık için büyük adımlar uğruna gerçirdiler hayatlarını. Büyük olayları izlediler, büyük düşündüler, dünyayı kurtarmayı denediler. Bu uğurda kendilerini unuttular. Eşlerini, çocuklarını, annelerini, babalarını, karıncaları ve minik çiçekleri, gündoğumunu ve günbatımını, hayatı ve anlamını, ölümü ve ötesini, nasıl yaratıldıklarını ve yaratıcılarını unuttular.

  DOST TV, insanlık için böylesi büyük adımlara talip olmadan yayına başladı. Küçük şeylere dikkat çeken; gerçekte, bizi en büyük buluşmaya hazırlayan, küçük buluşmaların zeminini oluşturan programlar yayınladı ve yayınlıyor. İnsanlık için büyük adımlar atmadı, atamadı, atmayı da düşünmedi. İzleyicilerini daima insanlık için küçük, ama bir insan için büyük adımlara çağırdı: Kendini ve Rabbi'ni tanımaya... Hiçbir TV haberine ve gazete manşetine taşınmayacak kadar küçük ama bir insanın dünyasını ve ahiretini aydınlatacak kadar büyük tanışma ve buluşmalara çağırdı...

  Ve bu çağrısını yeni yayınlarıyla da sürdürecek...

  "Başlangıçta söz vardı..." İnsanı insan kılan imtiyazlardan biri ona sözle iletişimin bahşedilmiş olmasıdır. Görüntü kirliliğinin yaşandığı bir dünyada DOST TV, insanı tüm duyularıyla kavrayarak ona bu imtiyazını yaşatır. Bunu da bütün duyularımızın sultanı olan kalpten seslenerek yapar. Çünkü, söz nereden çıkarsa oraya ulaşır. DOST TV' de tüm sözler kalpten doğar, kalbe hitap eder ve insanı kalbin hayat derecesinde tutmaya çalışır.

  DOST TV aracın mesajı belirleyici gücüne teslim olmadan, görselliğin insan dimağını uyuşturan, sanal bir dünyanın sarmalında en değerli hayat sermayesi olan ömür dakikalarını zayi eden etkisine karşı; sıcak, samimi, gerçek bir dünyanın meltemiyle insanı kucaklayıp, ona yalnız olmadığını hatırlatır. DOST TV, bütün varlıklarla dost gibi konuşmayı mümkün kılan bir dilin şifrelerini, herkesle paylaşma çabasının ürünüdür.  Dost TV Programlar  Acıdan Tatlıya
  Beraber Okuyalım
  Beslenme Günlüğü
  Bir Ayet Bir Yorum
  Bir Garip Yolcu
  Çocuk ve Biz
  Elma Şekeri
  Günbegün
  Hadis Dersleri
  Hayatü's Sahabe
  Hızlan Kazan
  Hikmet Arayışları
  İlahi Çağrı
  Kulluk Bilinci
  Kur'an Öğreniyorum
  Kur'an Günlüğü
  Lahikalar
  Mana-i Harfi
  Medeniyet Peygamberi
  Merak Ettiklerimiz
  Mesnevi Sohbetleri
  Mü'minin Miracı Namaz
  Müjdeler Bahçesi
  Nurlu Hatıralar
  Öykülerle Hayat Dersleri
  Rahman'ın Ayetleri
  Riyazü's-Salih'in Sohbetleri
  Ruhu'l-Beyan Sohbetleri
  Sağlık Sohbetleri
  Selsebil
  Söz Damlaları
  Söze Yar Olmak
  Sözün Özü
  Şifa Bahçesi
  Şifa-i Şerif Sohbatleri
  Temaşa
  Yad-ı Cemil


  Dost TV UYDU/Yayın Frekansları  İzlenebilirlik

  Uydu
  Türksat 3A 12729 H 30000 5/6
  Eutelsat W3A Belli Değil
  Digiturk Belli Değil
  D-Smart Belli Değil

  Kablo
  Kablo TV Belli Değil
  Teledünya 41 Kanal

  ADSL ile IPTV
  Tivibu Belli Değil


  Dost tv izle