canlı radyo dinle

Dost tv Canlı izle
Tv Kanalı Açılmıyorsa Buradan Deneyiniz.Google Adsense ReklamlarıDost tv hakkında bilgiler


Açılış : 3 Mart 2005
Slogan : Biz Dostuz.
Ülke : Türkiye
Şirket binası : Ankara
Website : DostTV.comDost TV, 3 Mart 2005 tarihinde yayına başlayan Uydu lisansına sahip televizyon kanalıdır. Dini içerikli yayınların yanı sıra aile ve çocuk eğitimi üzerine yaptığı eğitim programları dikkat çekmektedir.

Dost TV geçici ve günübirlik olanı değil, kalıcı ve tüm zamanlarda olanı yansıtmayı amaç edinmiş bir iletişim ortamıdır.

DOST TV biz dostuz ilkesinden yola çıkmıştır. Varlıkla, insanla, dünyayla ve hakikatle ilişkisini dostluk ilkesiyle belirlemiştir. Adil ve merhametli bir yayıncılığı kılavuz edinmiştir.

DOST TV tematik televizyonculuğun ülkemizdeki en özgün örneklerinden biridir. Aktüel ve popüler olanın değil; gerçeğin, iyiliğin ve güzelin peşindedir. Popülist ve faydacı hesaplardan uzak bir sevgi ve merhamet ekranı oluşturma çabasındadır. Bu amaçla ulaşım görevlisinden yayın yönetmenine, teknisyeninden programcısına aynı toplumsal ve ahlaki ideale doğru yürümenin sevdasındadır.

DOST TV DOST FM 'le yayıncılık basarısını ispatlamış bir ekibin mikrofondan ekrana geçiş öyküsüdür. Bu idealle yola çıkna dost kervanı kısa sürede dünyanın dört bir yanına ulaşmış güçlü ve gürbüz bir dostluk yankısı bulmuştur. DOST TV'nin logosu bundan böyle dünyada sağlıklı bir iletişimin, güvenin ve esenliğin simgesi olacaktır.

DOST TV ekonomik, kişisel ya da kollektif herhangi bir kar amacı gütmez. Bu yüzden, reklam politikası kendisini idame amacıyla sınırlı olacak, DOST TV ekranları zamanımızın tüm değerlerini metalaştıran tüketim kültürüne teslim olmayacaktır.

DOST TV raiting kaygısı taşımaz. Onun için, tek bir insana bile DOST'ça ulaşabilmek, yeterli bir varlık sebebidir. Bu sebeble kavgacı değil, öğrenmeye ve paylaşmaya dayalı bir dil kullanır. Kötü'yü iletmek yerine iyi olanı anlatır. saldırgan, dışlayıcı, belli bir kişi ya da grubun çıkarlarını kollayan bir yayın dilinden ısrarla kaçınır.

DOST TV hakikatin tek ama çok biçimli görüntülerine mütevazi bir ayna olmaya, hakikati kendi rengine boyamak yerine, insan fıtratının saflığını konuşturmaya çalışır.

DOST TV de herşey değeri oranında yansıma bulur. DOST TV ekranları, insanın ;Yaratıcı ile olan bağını pekiştiren, onu ebedi olanın sadık dostluğuna çağıran konulara yer verir. Bu yüzden DOST TV'nin program kategorileri geleneksel TV kategorilerinden çok farklıdır.Neden Dost tv

Aya ilk ayak basan insan, aydaki ilk adımını attığında, "Bu; bir insan için küçük, ama insanlık için büyük bir adım." demişti. Seneler ve seneler boyu insanlar, insanlık için büyük adımlar uğruna gerçirdiler hayatlarını. Büyük olayları izlediler, büyük düşündüler, dünyayı kurtarmayı denediler. Bu uğurda kendilerini unuttular. Eşlerini, çocuklarını, annelerini, babalarını, karıncaları ve minik çiçekleri, gündoğumunu ve günbatımını, hayatı ve anlamını, ölümü ve ötesini, nasıl yaratıldıklarını ve yaratıcılarını unuttular.

DOST TV, insanlık için böylesi büyük adımlara talip olmadan yayına başladı. Küçük şeylere dikkat çeken; gerçekte, bizi en büyük buluşmaya hazırlayan, küçük buluşmaların zeminini oluşturan programlar yayınladı ve yayınlıyor. İnsanlık için büyük adımlar atmadı, atamadı, atmayı da düşünmedi. İzleyicilerini daima insanlık için küçük, ama bir insan için büyük adımlara çağırdı: Kendini ve Rabbi'ni tanımaya... Hiçbir TV haberine ve gazete manşetine taşınmayacak kadar küçük ama bir insanın dünyasını ve ahiretini aydınlatacak kadar büyük tanışma ve buluşmalara çağırdı...

Ve bu çağrısını yeni yayınlarıyla da sürdürecek...

"Başlangıçta söz vardı..." İnsanı insan kılan imtiyazlardan biri ona sözle iletişimin bahşedilmiş olmasıdır. Görüntü kirliliğinin yaşandığı bir dünyada DOST TV, insanı tüm duyularıyla kavrayarak ona bu imtiyazını yaşatır. Bunu da bütün duyularımızın sultanı olan kalpten seslenerek yapar. Çünkü, söz nereden çıkarsa oraya ulaşır. DOST TV' de tüm sözler kalpten doğar, kalbe hitap eder ve insanı kalbin hayat derecesinde tutmaya çalışır.

DOST TV aracın mesajı belirleyici gücüne teslim olmadan, görselliğin insan dimağını uyuşturan, sanal bir dünyanın sarmalında en değerli hayat sermayesi olan ömür dakikalarını zayi eden etkisine karşı; sıcak, samimi, gerçek bir dünyanın meltemiyle insanı kucaklayıp, ona yalnız olmadığını hatırlatır. DOST TV, bütün varlıklarla dost gibi konuşmayı mümkün kılan bir dilin şifrelerini, herkesle paylaşma çabasının ürünüdür.Dost TV ProgramlarAcıdan Tatlıya
Beraber Okuyalım
Beslenme Günlüğü
Bir Ayet Bir Yorum
Bir Garip Yolcu
Çocuk ve Biz
Elma Şekeri
Günbegün
Hadis Dersleri
Hayatü's Sahabe
Hızlan Kazan
Hikmet Arayışları
İlahi Çağrı
Kulluk Bilinci
Kur'an Öğreniyorum
Kur'an Günlüğü
Lahikalar
Mana-i Harfi
Medeniyet Peygamberi
Merak Ettiklerimiz
Mesnevi Sohbetleri
Mü'minin Miracı Namaz
Müjdeler Bahçesi
Nurlu Hatıralar
Öykülerle Hayat Dersleri
Rahman'ın Ayetleri
Riyazü's-Salih'in Sohbetleri
Ruhu'l-Beyan Sohbetleri
Sağlık Sohbetleri
Selsebil
Söz Damlaları
Söze Yar Olmak
Sözün Özü
Şifa Bahçesi
Şifa-i Şerif Sohbatleri
Temaşa
Yad-ı Cemil


Dost TV UYDU/Yayın Frekanslarıİzlenebilirlik

Uydu
Türksat 3A 12729 H 30000 5/6
Eutelsat W3A Belli Değil
Digiturk Belli Değil
D-Smart Belli Değil

Kablo
Kablo TV Belli Değil
Teledünya 41 Kanal

ADSL ile IPTV
Tivibu Belli Değil


Dost tv izle

arkadaş